Logo - Lanškrouské listy
  • Úvod
  • Kulturní dům
  • Reportáže
  • Rozhovory
  • Názory
  • Kultura a sport
  • Hotdog
  • Aktuality
Zpět

KONTROLNÍ VÝBOR: HOSPODAŘENÍ V MĚSTSKÝCH LESÍCH VYKAZUJE ŘADU NEDOSTATKŮ

 Publikováno: 06. 10. 2025  František Teichmann


ZASTUPITELSTVO JEDNALO 17. 9. 2025

Zastupitelstvo bylo obdobně jako to červnové docela dlouhé. Rozhodně také nebylo klidné. Opozice se poměrně důrazně staví proti koaličním manýrům asertivního výkladu zákona o obcích a žádá dodržování legislativy. Kolizním tématem se ukázalo i odmítnutí rady pronajmout prostor DDM dětské skupině, o jejíž zřízení měla zájem paní Šípková. Nemálo emocí přinesla i kontrola hospodaření v městských lesích vypracovaná paní Petrou Brejšovou a panem Jiřím Nečkem z kontrolního výboru. Stručně řečeno konstatuje, že se v městských lesích flagrantně porušuje smlouva se správcem lesa Lesy Jedlí. Pozitivní na situaci je alespoň to, že zde dochází k určitému sblížení opozice a koalice ve snaze najít řešení.

Debaty okolo správy městských lesů se vedou od roku 2018, kdy skončil dosavadní po léta úspšný model správy. Ing. Bureš byl "odejit" ze své funkce správce, ale lepší a efektivnější způsob hospodaření v lesích město nenašlo. Zpráva kontrolního výboru přináší celou řadu podnětů, které dokládají flagrantní porušování smluvně ujednaných pravidel. Jasnou odpověď by měl přinést audit v lesích.

DODATEČNÉ DOPLŇOVÁNÍ PROGRAMU ŘEŠILO MINISTERSTVO VNITRA

Hned začátek zastupitelstva byl poněkud dlouhý ještě před projednáváním programu. A to proto, že na pořadu jednání byly i body 23 a 25. První z bodů znovu řešil platy od července uvolněných místostarostů pánů Smoly a Strnada. De facto zajišťoval, aby oba místostarostové nemuseli vracet peníze za své funkce, kdyby bylo červnové hlasování zneplatněné. Schválení obou uvolněných funkcí bylo totiž doplněno do programu červnového jednání ZM dodatečně. A existuje důvodná obava, že by nemuselo toto usnesení odsouhlasené nejnižším možným počtem 11 hlasů, za distančního hlasování pana Oldřicha Řeháka z dovolené, být platné. Z obdobného důvodu byl zařazen také bod 25. A to konkrétně odvolání Matěje Brýdla z mediálního výboru. Obě červnová usnesení napadl u ministerstva vnitra opoziční zastupitel Jiří Hurych, kterému se dodatečné doplňování programu o tyto body nelíbilo. Takový postup starosty Vetchého je podle něj v rozporu se zákonem o obcích. Už v červnu avizoval, že to nebude tolerovat a navrhoval, aby se oba body projednaly řádně na nejbližším jednání.

Zastupitel Hynek Brýdl k tomu podotkl, že zákon o obcích nic neříká o opravách usnesení, nebo podmíněném souhlasu s usnesením. „Buď usnesení považujete za neplatné a pak přijmete nové, nebo za platné a pak není třeba s tím něco dělat. Pokud dnes schválíme, že místostarostové jsou místostarostové, pak jde o retroaktivitu, která není možná,“ dodal Brýdl a navrhl obě usnesení zrušit a upozornil, že s hlasem pana Řeháka z dovolené bylo schváleno více bodů těsnou většinou.

Právnička města vysvětlila, že tento postup schválilo ministerstvo vnitra, se kterým byl problém konzultován. Uvedla také, že by usnesení mohlo být neplatné pro nicotnost a řekla: „shodli jsme se na tom, že pokud se usnesení schvaluje, nemůže mít retroaktivní účinek“.

Jiří Hurych podotkl, že chtěl, aby se body projednaly čistě, jak se má. Nesouhlasí s tímto řešením. Považuje ho stejně jako loňské retroaktivní schvalování letenek za nepřípustné. „Rovný chlap se k tomu postaví rovně, a i k tomu riziku. V případě, že to nedopadne, tak to zaplatí. Kdo není rovný hledá si cestičky, jak riziko ošetřit co nejvíce,“ řekl doslova a podpořil postupné stažení bodů z projednávání.

Jiří Kráčmar navrhl, aby se původní znění anulovalo a schválilo nové s platností od 1.10. 2025. S tím, že starostové přijdou maximálně o část mzdy za měsíce červenec, srpen a září. Následné hlasování body z projednávání nestáhlo. Návrh programu jednání ZM byl pak schválen 14 hlasy. A body 23 a 24 byly později odsouhlasené, vždy 11 hlasy koalice.

ZPRÁVA Z RADY MĚSTA

V ní mimo jiné zaznělo:

RM schválila výběr zhotovitele 2. fáze rekonstrukce ulice Na Větru. Tím bude SAPA LPJ s.r.o. Cena díla je 4,77 mil. Kč s DPH.

RM schválila zadavatele lesního hospodářského plánu za cenu 181 tis. Kč firmě Ing. Václav Patera Plzeň.

RM schválila rozpočtový kalendář na přípravu rozpočtu na rok 2026 s tím, že se bude rozpočet schvalovat na posledním jednání ZM dne 17. 12. 2025.

RM schválila také dotace z města na kulturu:

Big Band 60 tis. Kč, Divadlo Ve středu 66 tis. Kč, Farní sbor 8 tis. Kč, Gymnázium Lanškroun 30 tis. Kč, Lanškrounský smíšený sbor 52 tis. Kč, Lanškrounský ženský sbor 40 tis. Kč, Ilja Michalec 24 tis. Kč, Divadelní spolek Praškeble 9 tis. Kč, Vařejčko Martin 21 tis. Kč, IZ Dance 65 tis. Kč, Jitřenka 13 tis. Kč, Ivo Polášek 32 tis. Kč.

Podpora v rámci památkové péče:

Spol. ALBI na rekonstrukci fasády domu č. p. 45 na nám. J. M. Marků 245 tis. Kč, podpora ve výši 155.000 Kč na výměnu šesti oken na domu čp. 77 v ul. Kozinova.

Spol. ALBI získala od města na rekonstrukci fasády domu č. p. 45 - dům U Modré hvězdy na nám. J. M. Marků 245 tis. Kč.
Budovu do dnešní podoby začal v roce 1830 přestavovat Ignác B. Benoni. Po jeho smrti roku 1831 dokončil stavbu Jan Nágl a provozoval tu hostinskou živnost. V prvním patře byl taneční sál i první divadelní jeviště v Lanškrouně. Ve výklenku atikového štítu socha sv. Michaela, nad ní domovní znamení - modrá hvězda.

RM poskytla dary pro rok 2025 organizacím v sociální oblasti:

Audiohelp Ústí nad Orlicí 5 tis. Kč, Centrum J. J. Pestalozziho, o. p. s. 10 tis. Kč, KONTAKT Ústí nad Orlicí, o. p. s. 7 tis. Kč, Rytmus Východní Čechy, o. p. s. 8 tis. Kč.

RM se také zabývala úpravou parkování na ul. Dvořákově. Konkrétně jde o umístění značky a vodorovného značení zákazu zastavení v oblasti svatebního salónu, kde se v poslední době dlouhodobě parkuje.

RM schválila zahraniční výjezdy delegací do partnerských měst. Konkrétně maďarského Hajdúszoboszló pro starostu Radima Vetchého, oba místostarosty Oldřicha Strnada, Miloše Smolu a další osoby na oslavu 100 let od založení lázeňství ve městě. Do slovenského města Kežmarok jela delegace ve složení místostarosta Oldřich Strnad a Ivana Šrůtková.

DISKUSE KE ZPRÁVĚ RADY

Hynek Brýdl se pozastavil nad silnou sestavou delegace do Maďarska. Starosta Vetchý vysvětlil, že v tom nevidí žádný problém a na takto významnou akci se to podle něho i hodí. Případné naléhavé věci může řešit po telefonu nebo e-mailem.

Zastupitel Hurych upozornil, že se parkování od zpoplatněného parkoviště u Albertu přesunulo na Kollárovu ulici a k Lidlu. Obě místa začínají být podle něj velmi vážně ucpaná. Situaci označil jako katastrofální. Město aktuálně chce řešit parkování na místě bývalé tržnice, kde chce vybudovat parkování pro cca 50 aut s nájezdem. Podle zastupitele Hurycha je dneska parkoviště u Alberta nevyužité. S tím nesouhlasil šéf městské policie a radní Stanislav Popelář. Podle něho si řidiči na nový systém zvykají a tržby za parkovné už jsou dvojnásobné oproti začátku.

DĚTSKOU SKUPINU V DDM RADA ZAMÍTLA

Zastupitel Hynek Brýdl poukázal na to, že ve zprávě z RM se neobjevila bližší informace o dětské skupině. Tu chtěla v prostorách města pronajmutích DDM Lanškroun provozovat paní Šípková. Dětská skupina měla být určena maminkám, které se chtějí vrátit do práce, protože dokáže zajistit péči o malé děti. Většinou jde o věkové rozmezí 6 měsíců až 2 roky. Dvouleté děti už může, pokud na to má kapacitu, přijmout běžná školka. Žádost na radu poslala ředitelka DDM Iva Skalická s tím, že by využila volnou kapacitu pronajatého prostoru. DDM by získalo cca 200 tis. Kč za pronájem, a navíc by prostory prošly dílčí úpravou a vylepšením. V okolních městech jsou dětské skupiny běžné, ve Svitavách takto fungují tři. Zastupitel Brýdl chtěl vědět, proč rada pronájem zamítla.

Starosta Radim Vetchý vysvětlil, že momentálně jsou mateřské školky dostatečné a v budoucnu bude dětí spíše, díky nízké porodnosti, ubývat. Připustil ale, že město žádalo o dotaci na zřízení dětské skupiny při mateřské škole, byť neúspěšně. To nechápe Hynek Brýdl a argumentuje tím, že je takový záměr nehospodárný, když tuto službu může provozovat někdo soukromě, bez utrácení městských peněz.

Iva Skalická popsala, že v nájemní smlouvě je ujednání, na základě kterého musí zřizovatel s pronájmem třetí osobě souhlasit. Nabídka se jí jevila velmi výhodná a nenapadlo ji, že by s tím rada mohla mít problém. Upozornila, že by tato služba zapadala do aktivit DDM a ví, že je o tuto službu v Lanškrouně zájem. Popsala, že žádost na radu poslala už 24.7., ale rada ji projednala až 28.8. Dětská skupina měla fungovat od 1.9. 2025. Využitý čas od 8 do 14 hodin by nebyl nikterak v kolizi s aktivitami DDM, protože odpolední kroužky začínají až ve 14:30. Ředitelku Skalickou mrzí, že rada zamítla pronájem bez jakékoliv komunikace s DDM, respektu k celému týmu a bez snahy porozumět záměru. Toto považuje za nepřijatelné.

Zastupitel Hurych poznamenal, že jde o běžnou moderní službu. Podle něho fakt, že se nikdo na nic neptal a věc byla radou jednohlasně zamítnuta „smrdí“.

Hynek Brýdl uvedl, že radní Hanyšová byla proti DDM na Kollárově ulici i proti dětské skupině proto, že prý nebyly uvedeny ve strategickém dokumentu a bez servítek řekl: „Paní Hanyšová je statutárem organizace Dětský svět a manželka pana starosty je zde také velmi aktivní. Řeknu to na plná ústa. Tyto dvě dámy hází klacky pod nohy všem, kdo by jen trochu mohli konkurovat tomuto městem dotovanému spolku“. Na to reagoval starosta Vetchý, že jde jen o fabulaci.

Zastupitelka Švarcová se přidala na stranu Ivy Skalické a myslí si, že rada záměr odmítla jen proto, že jde o ředitelku DDM. A upozornila, že tato animozita jen komplikuje život maminkám ve městě.

Zastupitel Kotyza nechápal, proč nikdo z radních neuvedl nějaký jasný argument, proč byla dětská skupina zamítnuta. Podle něho je na západě běžné, že děti mohou chodit do dětských skupin už od půl roku.

Jiří Hurych zase nerozumí tomu, proč starosta Vetchý na jedné straně před časem odmítl aktivitu na zřízení dětské skupiny ve městě s tím, že není k dispozici prostor. Ale když se prostor najde v DDM, stejně tuto aktivitu nepodpoří.

Vlaďka Hanyšová vysvětlila zamítavý postoj argumentem, že materiály dostala ve čtvrtek těsně před radou a neměla čas si vše pečlivě prostudovat. Neuměla si také představit, že by DDM poskytovalo kvalitní služby dětem dohromady s dětskou skupinou.

Zastupitel Jiří Kráčmar podotkl, že se mu ta debata a argumenty radních zdají být tak absurdní, že ho to vede k jedinému závěru: „Tady se nejedná o dětskou skupinu, ale postoj proti paní Skalické“. Starosta Vetchý na to reagoval, že se netrefil a poznamenal, že je tu okolo dětské skupiny příliš mnoho emocí. Radní Seidl vysvětlil, že pro dětskou skupinu v DDM nezvedl ruku, protože si myslí, že v DDM nemají probíhat tyto soukromé aktivity.

Iva Skalická si závěrem posteskla, že DDM nezískalo od města ani starší zbytné auto, které by vzhledem k tomu, že sídlí v několika budovách potřebovalo na převoz materiálů a pomůcek. Teď všechno přenáší mezi budovou DDM a prostorem v ZŠ Dobrovského v taškách pěšky. Starosta na to odvětil, že auto nedostalo DDM, protože si o něj dříve zažádalo KC. Později také řekl, že podle jeho názoru DDM auto nepotřebuje.

ZPRÁVA Z MĚSTSKÉHO ÚŘADU

Tajemnice Radka Ondriášová informovala o probíhajících třech výběrových řízeních na odbory stavební, sociálních věcí a životní prostředí. Většinou se bude jednat o pozice na dobu určitou za ženy odcházející na mateřskou dovolenou.

Tajemnice informovala o tom, že úřad se aktuálně připravuje na zajištění voleb do poslanecké sněmovny a současně má spoustu práce se zajištěním investičních akcí. Úřad také připravuje jednotný postup na zvyšování nájmů v obecních bytech, tak aby mohl být připomínkován. Současně se připravuje definování nájemného v souvislosti s přidělováním obecních bytů.

  1. VSTUPY VEŘEJNOSTI

Nejprve se o slovo hlásil muž, který není občanem Lanškrounu, ale zastupitelstvo jeho vystoupení neschválilo. Slova se tedy ujal pan Snítil a přednesl za místo něho poněkud nesourodý sled informací. Přítomným připomněl, že v souvislosti s výstavbou biotopu poslal několik oznámení na policii, většina podání se týkala vykácení stromů v prostoru bývalé pláže u Dlouhého rybníka. Oznámil také, že má zajištěné důkazy o zneužití pravomoci konkrétního policisty, který jeho záležitosti vyšetřoval.

Dále uvedl, že to není jen tento spor, že na povrch vyplouvají další věci a on bude ve sporu dál pokračovat. Současně se velmi kriticky vyjádřil o celkovém stavu společnosti u nás i ve světě s tím, že doufá, že se po volbách všechno změní.

Starosta na jeho emotivní a rozhořčené vystoupení uvedl, že neví, co po zastupitelích pan Snítil chce. Uvedl, že nemůžeme rozhodovat o tom, jestli konala policie správně nebo ne s tím, že město nemá do spisu přístup a dodal: „Vy jste oznamovatel, policie shledala, že se nic nestalo, tak co my s tím?“

HLAVNÍ ČÁST PROGRAMU

Zastupitelstvo jednalo o výstavbě parkoviště na ul. 5. května v prostoru po bývalé tržnici. Záměr vedení města byl takový, že se odstraní zbytky dlažby, povrch se urovná štěrkodrtí a vznikne nájezd pro auta ze zámkové dlažby. To vše za cca 1 mil. Kč. Na ploše mělo být k dispozici 50 parkovacích míst. Tento záměr měl řešit potíže s parkováním ve městě poté, co se zpoplatnila parkoviště u Alberta i Lidlu.

Hynek Brýdl záměr kritizoval. Řekl, že ho považuje za nekoncepční a provizorní. Nevhodná se mu zdá i povaha prašného parkoviště v centru města. Záměr města nechtěl podpořit i proto, že by se podle něj měl ctít územní plán. Podle názoru Hynka Brýdla takový záměr neumožňuje. Později navrhl, aby se parkování ve městě vyřešilo povolením parkování u vlakového nádraží, kde je hodně prostoru a nic by to podle něj nestálo.

Starosta Vetchý oponoval vysvětlením, že pozemek po bývalé tržnici spadá podle územního plánu do smíšené plochy určené pro rozvoj města. Dodal také, že do rozpočtu města na rok 2026 se mají v návaznosti na parkoviště dostat peníze na projekt kompletní rekonstrukce ulice 5. května. Zastupitelstvo tento bod neodsouhlasilo. Pro bylo jen 10 hlasů, protože koaliční zastupitel Oldřich Řehák se někde zdržel v době hlasování. Hlasování se tak bude s největší pravděpodobností na příštím jednání ZM opakovat.

V další fázi zasedání se jednalo o mediálním výboru a městských novinách. Podle Hynka Brýdla je dnes ze statutu periodika, schváleném dokumentu definujícím fungování městských novin, jen trhací kalendář. Kritizoval také, že zápisy z mediálního výboru nejsou na webu města. Kritizoval i práci paní Klementové, která má městské noviny na starost. Vyčítal jí používání starého loga města, obvinil ji z posouvání pravdy a „do nebe volajícího“ lajdáctví.

Později se ještě znovu probíraly městské noviny a z debaty vyplynulo, že mediální výbor nemá žádné faktické pravomoci a nemůže zasahovat ani úkolovat chod redakce městských novin. Má jen poradní úlohu zastupitelstva, jak konstatovalo ministerstvo vnitra. Pro řízení redakce by se musela vytvořit redakční rada.

Zastupitel Hurych chtěl zase vědět, jak místostarostové využili úpravu svých mandátů a fakt, že se oba stali uvolnění místostarostové. Miloš Smola popsal, že nejvíce ho během léta zaměstnávalo biotopové koupaliště a předávání funkce jednatele TS Lanškroun na nového šéfa. K biotopovému koupališti doplnil i informaci o stavu restaurace Koupaliště, kde byla po odstranění stropu objevena hniloba dřevěných prvků. Popsal také, že byla dokončena hráz zasahující do rybníka osazením žulovými kameny z Jesenicka. Oldřich Strnad popsal, že se věnoval přípravě projektu městských bytů ze školského zařízení na Kollárově ulici a přípravě pozemků pro individuální výstavbu v prostoru Kežmarské ulice.

Hráz oddělující hladinu rybníka od biotopového koupaliště osadili dělníci žulovými kameny z Jesenicka.

ZÁPIS Z KONTROLNÍHO VÝBORU

Před samotným hlasováním Jiří Kráčmar blíže představil zprávu výboru o kontrole hospodaření v městských lesích. Podle jeho názoru je zpráva pečlivě a zevrubně připravená a odhaluje celou řadu vážných pochybení a nedostatků. Zpráva de facto říká, že se v městských lesích flagrantním způsobem nedodržují podmínky a ustanovení vyplývající ze smlouvy se správcem lesů společností Lesy Jedlí. Jiřímu Kráčmarovi se zásadně nelíbí, že vedoucí odboru investic a majetku paní Heinrichová podle něj nevidí podstatu problému a zpochybňuje zprávu kontrolního výboru. Nechápe, proč jsou lidé z kontrolního výboru braní jako nepřátelé, protože jejich cílem je, aby byl ve věcech pořádek a snaží se s tím pomoci. Přímo pak doporučil: „Popřemýšlejte o změně modelu správy městských lesů, protože ten současný je evidentně horší než ten, co tu byl před tím!“ Dodal také, že chybou není chybu udělat, ale setrvávat v ní.

Za zastupitele Martina Košťála přečetl vyjádření Petr Kotyza. Ve zprávě pan Košťál konstatuje: „Hlavní profit z městských lesů nekončí v pokladně města, ale v soukromé firmě“. Doporučuje proto provést precizní audit hospodaření v lesích nezávislým odborníkem.

Starosta Vetchý reagoval, že se auditu nebrání a při projednání příštího desetiletého plánu hospodaření v lesích nabídl spolupráci pánům Burešovi a Košťálovi. Oba jsou totiž lesáci s letitými zkušenostmi. Radim Vetchý také informoval, že v rámci vyhodnocení desetiletého plánu s auditem hospodaření počítají.

Tajemnice Ondriášová později na slova Jiřího Kráčmara dodala, že ji mrzí on-line komunikace s paní Heinrichovou. Podle ní by se spousta věcí vyjasnila osobním kontaktem.

Ing. Bureš poděkoval panu Nečkovi z koalice i paní Brejšové z opozice za precizní práci na zprávě o kontrole hospodaření v městských lesích. Reakci paní tajemnice Ondriášové označil za maření a znevažování práce kontrolního výboru. Podle něho tam bylo objeveno obrovské množství pochybení, aniž by z toho byla vyvozena konkrétní odpovědnost nebo jediná sankce. Následně si pan Bureš vyžádal odpovědnou osobou podepsané odvozové lístky za kontrolované období. Paní Ondriášová přislíbila, že se o to do příštího týdne pokusí. Ing. Bureš dále konstatoval, že chybí číselníky, neopravují se cesty poškozené těžbou, poškozené stromy nejsou včas zatírané a chybí fyzické přejímky dřeva.

Zastupitel Hynek Brýdl poděkoval, že se v otázce městských lesů došlo k vzájemné komunikaci koalice s opozicí. Vítá, že se do přípravy desetiletého plánu zapojí pánové Košťál s Burešem. Nepřeje si ale, aby chyby v hospodaření odnesla paní Heinrichová, která má zkušenosti s památkovou péčí, ale ne s lesy.  Konstatoval, že lesům nerozumí, že je to v současné době špatně nastavené a bylo to špatně nastavené i v době, kdy byl v radě.

 Zastupitel Jindřich Marek starostovi doporučil, aby jako manažer začal okamžitě jednat, prověřil nález kontrolního výboru v lesích a sjednal neodkladně nápravu. Připomněl, že je tu tento problém už sedm let. „Za sedm let jste nenašel nikoho, kdo by to řídil“, konstatoval na adresu starosty Vetchého.

Starosta Vetchý na svou obhajobu uvedl, že řadu kontrolních věcí zajišťuje odborný lesní hospodář. Podotkl také, že do hospodaření v lesích vstupuje řada faktorů a nelze tudíž jednoduše posuzovat to, jak se ekonomicky jednotlivým městům v hospodaření daří a jako příklad uvedl, že v městských lesích v Lanškrouně se neprovádí mýtní těžba.

Zastupitelstvo vzalo zprávu kontrolního výboru na vědomí a potvrdilo zadání auditu hospodaření v městských lesích. Audit bude poptán a objednán, ale pravděpodobně se výsledek nedozvíme do příštího zastupitelstva, které má zasedat 17. prosince 2025. Starosta současně podotkl, že chce, aby u zadávání byl někdo, kdo tomu rozumí a připustil, že to mohlo být v obdobném složení jako v případě desetiletého hospodářského plánu.

Následně se do poněkud osobního sporu dostali pánové Brýdl s Vetchým. Na tento spor, kde se řešila i otázky pravdy a lži, zareagoval zastupitel Bureš. Řekl, že se mu už před více než dvěma roky starosta Radim Vetchý mezi čtyřma očima omluvil, za všechna příkoří, která musel absolvovat v souvislosti s vyšetřováním trestních oznámení podaných městem na jeho osobu. Pan Bureš byl totiž shledán ve všech věcech obžaloby nevinným. Ale údajně mu starosta slíbil i veřejnou omluvu. Bývalý správce městských lesů Roman Bureš konstatoval, že ho to stálo sedm let života a řekl, že si myslí, že by měl v této věci dodržet slovo. Starosta Vetchý jeho slova nerozporoval, upřesnil jen že slíbil, že k omluvě bude hledat cestu a dodal: „třeba najdeme společnou řeč v rámci v rámci pracovní skupiny“.

Naproti Lanškrounskému Gymnáziu odhalují sluneční paprsky fakt, že se sem po letech vrací sousoší dívky a chlapce s rybou od významného sochaře Františka Pacíka. Toto sousoší bylo do 90. let 20. století součástí kašny na nám. J. M. Marků. Na náměstí se vrací po 30 letech, které strávilo u základní školy Dobrovského. Obnovena bude i kašna a to včetně vody.

INTERPELACE ZASTUPITELŮ

V nich se probíralo především navezení betonu od Dlouhého rybníka na zpevnění břehu Krátkého rybníka o čemž pojednává samostatný už uveřejněný článek.

Jiří Hurych se vyjádřil v tom smyslu, že by rád, aby se pro DDM, když ho potřebuje našlo řešení v podobě automobilu. A pak se zeptal na městskou kartu. Zde později zaznělo z úst Hynka Brýdla, že jde o přežitek. Město podle něho potřebuje mobilní aplikaci s e-shopem, kde si lidé mohou vše vyřídit. Starosta Vetchý s jeho názorem souhlasil.

František Teichmann



Galerie

Provozovatelem webu je TG TISK s.r.o., Lanškroun | E-mail: frantisek.teichmann@seznam.cz
Tvorba responzivních webových stránek - onemark.cz